KONCERT

Zapraszamy na koncert zespołu Krzysztof Głuch Oscillate & Henryk Gembalski.

10 czerwca o godzinie 18:30 wystąpi dla Państwa zespół Krzysztof Głuch Oscillate z gościnnym udziałem skrzypka Henryka Gembalskiego w składzie:
Krzysztof Głuch – piano
Henryk Gembaski – skrzypce
Agnieszka Łapka – wokal
Krzysztof Głuch Jr – gitara
Maciej Kitajewski – bass, kontrabas
Przemysław Borowiecki – perkusja

Wstęp na koncert jest wolny.
Istnieje możliwość rezerwacji (przyjmujemy je bezpośrednio w Klubie). Warunkiem dokonania rezerwacji jest dostępność wolnych miejsc oraz wpłata zadatku 30 zł/os. do wykorzystania na napoje oraz jedzenie w Klubie.

Krzysztof Głuch
Pianista, producent i aranżer na scenie obecny od niemal 40 lat. Współtworzył kultowe już, awangardowe zespoły Pickup Formation oraz Young Power, gdzie udzielali się Tomasz Stańko i Michał Urbaniak. Nagrał ponad 30 albumów muzycznych i znany jest również ze współpracy z Martyną Jakubowicz, Ireneuszem Dudkiem, Henrykiem Gembalskim, Włodzimierzem Kiniorskim, zespołem Cree oraz wieloma innymi składami i twórcami sceny jazzowej i bluesowej w Polsce. W 2012 roku lata doświadczeń postanowił przekuć w autorski projekt Oscillate – zespół do którego zaprosił legendy oraz młode pokolenie muzyków. Kolektyw ten łączy doświadczenie z pragnieniem poszukiwania, konsekwencje z wolnością i świeżość z kanonami. Styl zespołu swobodnie oscyluje pomiędzy jazzem elektrycznym, bluesem i fusion. Muzyka ta jest efemeryczna i niezależna, będąc swoistą impresją, a improwizacja jest elementem bez którego by nie istniała. Wszystko to jest ubrane w autorskie kompozycje lidera oraz zabarwione charyzmatycznym wokalem Agnieszki Łapki.

Henryk Gembalski
Skrzypek jazzowy, aranżer i kompozytor aktywny na rynku muzycznym od 1978 roku. Jest współtwórcą i członkiem ponad 60 zespołów z różnych obszarów muzycznych takich jak: jazz, blues, rock, muzyka klasyczna i improwizowana. Zwycięzca międzynarodowych konkursów „Jazz nad Odrą” (Wrocław 1978) i „Złoty Smyczek” (Szczecin – 1986). Nagrał ponad 40 płyt oraz napisał muzykę do 30 spektakli teatralnych. Koncertował w USA, Fancji, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Szkocji, Chinach, na Węgrzech, w Rosji, Czechach. Od 2000r. prowadzi klasę skrzypiec w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Plakat 2023