JESIEŃ 2014

„Mija ciepłe lato, / wkrótce przyjdzie jesień, / zbudzi się o świcie / niespokojny wrzesień”.

Przywitajmy razem JESIEŃ! U nas wrzesień nie będzie spokojny. Cztery odsłony w ciągu roku: wiosna, lato, jesień, zima… i jeszcze raz. Rozbudzamy sezonowy rytm życia Katowic – tym razem czas na jesienne: alternatywne brzmienia, pyszne jedzenie i, jak zwykle, wspólne działanie!

***

Wystąpią:

Phillip Bracken | Posłuchaj!
Style, po które sięga australijski wykonawca – indie roots, blues, soul alternatywny z domieszką ambient – tworzą muzyczne krajobrazy. W twórczości Phillipa Brackena słychać wędrownego ducha. Poruszającym brzmieniem gitary i ciepłym głosem artysta wprowadzi nas w jesienną aurę. Będzie zarówno nieco spokojnie, jak i intensywnie i hipnotycznie!

K-essence | Posłuchaj!
Zespół rodem ze Śląska, którego główną siłą twórczą jest Bartek Księżyk. Muzycy inspirują się m.in. twórczością Nicka Cave’a. Wrażenie robią piekielnie mocne melodie i mroczna atmosfera kompozycji. Twórczość K-essence to sentymentalna wycieczka w stronę lat 80. i popularnego wtedy stylu – dark wave.

Natasza Ptakova | Posłuchaj!
Dwudziestotrzylatka z Gliwic – wokalistka, kompozytorka. Wisienką na torcie są ambitne teksty Nataszy, które ostatecznie umieszczają jej twórczość w obrębie zainteresowań słuchacza wybrednego, o sprecyzowanych gustach. W maju 2014 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu Ptakovej „K. A. [EP]”.

collage1

Wydarzenia towarzyszące:

09.00 – 13.00 | Sprzątamy Katowice!
16.00 – 20.00 | Jarmark Sezonowy

***

Festiwal Cztery Pory Roku organizują wspólnie Klub Panorama oraz stowarzyszenie Polskie Forum Edukacji Europejskiej. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku!

JESIENm